Serinus: produkcja w trzecim kwartale najwyższa w historii Spółki

150x110

Serinus Energy zakończył trzeci kwartał z wynikiem wydobycia 5.640 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. Przepływy z działalności operacyjnej za pierwsze dziewięć miesięcy roku wzrosły o 36 proc. w porównaniu do 2013 r. Spółka liczy, że rok 2014 zakończy produkcją na poziomie 6 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie.

 

Podsumowanie


„Trzeci kwartał okazał się dla nas bardzo udany – produkujemy obecnie 5.640 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. Cieszy nas także możliwość powrotu do prac na Ukrainie. Planujemy do połowy 2015 r. wykonać na tamtejszych aktywach do pięciu odwiertów. Prowadzimy również intensywne prace w Tunezji i Rumunii, zarówno wiertnicze jak i zbierające dane sejsmiczne 3D, tak więc wkrótce otrzymamy wiele odpowiedzi dotyczących tych aktywów. Nadchodzący czas zapowiada się dla nas bardzo obiecująco.”
– powiedział Jakub Korczak, Wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich i Dyrektor Operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.

 

Produkcja

Całkowita produkcja Spółki wyniosła w trzecim kwartale 2014 r. średnio 5.640 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie, co oznacza wzrost o 14 proc. w porównaniu do drugiego kwartału br. oraz 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. Na wynik złożyła się produkcja na Ukrainie: 4,470 boe/d (745 tys. m sześc. gazu i 82 baryłki kondensatu dziennie), oraz Tunezji: 1,170 boe/d (876 baryłki ropy naftowej i 50 tys. m sześc. gazu dziennie).

 

Perspektywy

Ze względu na nietypowe warunki pracy w ubiegłych miesiącach, Serinus został zmuszony do weryfikacji planów produkcyjnych i obecnie zakłada zamknięcie roku z wydobyciem na poziomie 6.000 boe/d.

Odwiert Makiejewskoje-22 powinien zostać ukończony w drugiej połowie grudnia. W przypadku powodzenia, w styczniu zostanie podłączony do wybudowanej wcześniej linii przesyłowej. Sprzęt wiertniczy zostanie przetransportowany na teren kolejnego odwiertu Serinus na Ukrainie: NM-4.

Po zakończeniu wykonywania odwiertu Winstar-12 w Tunezji, urządzenie wiertnicze zostanie przetransportowane na teren kolejnego odwiertu – Winstar-13. Oczekuje się, że wiercenia i uzbrajanie nowego odwiertu zajmą 73 dni.

12 listopada rozpoczęły się prace nad odwiertem Moftinu-1001 w Rumunii. Po ich zakończeniu, urządzenie wiertnicze zostanie przetransportowane na teren odwiertu Moftinu-1002bis. Jednocześnie, Spółka prowadzi badania sejsmiczne 3D, obejmujące 180 km² na obszarze o nazwie Santau, przylegającym do południowej granicy Moftinu. Pozyskiwanie danych powinno zakończyć się do 15 listopada 2014 r., zaś ich przetwarzanie i interpretacja odbędą się w I kw. 2015 r.


dostarczył infoWire.pl